Aydınlanma Çağı!

İyi Fikir

Yaşam alanlarınıza boyut ve nitelik kazandırmanın sırrı doğru bir aydınlatmada saklı! Evin tüm atmosferini değiştiren, rahat bir yaşam alanı oluşturan, göz sağlığını koruyan ve mekanların estetik görünümüne fayda sağlayan bir aydınlatmaya nasıl sahip oluruz?

Öncelik: Gün Işığı!

Kapalı mekanlarda gün ışığından maksimum seviyede faydalanabilmek oldukça önemlidir. Hem enerji tasarrufu hem de sıcak bir atmosfer oluşturmanın ön şartı gün ışığına, yaşam alan- larınızda yer açın. Öncelikle pencerelerinizin gün ışığı alabilmesi açısından doğru cepheye bakıyor olması gerekir. Koltuk, yemek masası gibi mobilyalarınızın da yüzlerinin gün ışığını doğrudan alan pencerelere dönük olmasına dikkat edin. İmkanınız varsa aydınlatmada yeni trend, tavan pencerelerini uygulayabilirsiniz.

Aydınlatma Seçimi

Doğru renk ve miktarda seçilmiş aydınlatma ile kusursuz bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Uzmanlar en ideal ışığın gün ışığına yakın beyaz ışık olduğunu söylese de daha samimi bir or- tam için çalıştığınız ve okuma yaptığınız alanlar dışında sıcak ışık tercih edebilirsiniz.

Evin tüm yüzeyine yayılan ışık miktarı eşit olmalıdır. Işığın bazı alanlarda yoğunlaşması gözünüzün değişen ışık miktarlarına uyum sağlamasını zorlaştırır ve göz sağlığınızı tehdit eder. Bu sebeple tavan aydınlatmalarının tüm yüzeye eşit dağılmasına özen gösterin. Vurgulamak istediğiniz mobilya, raf gibi objeleri de çeşitli led aydınlatmalar ile destekleyin.

Hafele

Enerji Tasarrufu

Hem doğayı hem de aile bütçesini koruyan enerji tasarruflu led aydınlatmalar modern evlerin olmazsa olmazı! Açık renkli ve sade duvarlar tercih etmek şartıyla, evdeki aydınlatma sayısını da azaltabilirsiniz. Işık yansımalar ile çoğalan bir kaynaktır, bu sebeple ne kadar sade bir dekorasyona sahipseniz o kadar aydınlık bir atmosfere sahip olabilirsiniz.

 

Hafele

Işık Oyunları

Merdiven, kapı yanları ve süpürgeliklere uygulanabilen şerit ledler ile kesintisiz bir çizgi oluşturarak mekan geçişlerini vurgulayabilirsiniz. Karanlıkta yönlendirmeye de katkıda bulunan bu ledler ile şık dekorasyonlarınızı destekleyin!

Hafele