Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İyi Fikir

Antre evin girişidir. Bir yere girerken edindiğiniz ilk izlenim orada geçireceğiniz tüm vakti etkileyebilir. Bu sebepten dolayı antre dekorasyonu modern zamanda önemli bir unsur haline geldi. Kişisel zevklere göre çok farklı tarzlarda oluşturulabilen antreler için dekorasyon fikirleri elbette mevcut. Antre dekorasyonu sağlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta evin genel karakteriyle uyuşuyor olması olabilir. Her evin kendine has bir karakteri vardır, siz de kendi evinizin karakterini iyi çözümlemeli ve buna uygun dekorasyonlar yapmalısınız.

Eski dönem tarzlarından hoşlanıyorsanız önünüzde iki seçenek olabilir; ahşap ürünleri antrede sergileyebilirsiniz veya eskitme tarzı şık dekorasyon ürünleri tercihiniz olabilir. Günümüzde daha çok modern görünümlü antre dekorasyonu tercih edilir. Özellikle pastel renk tonları oldukça güzel görünür ve sık sık tercih edilir. Ahşap ürünlerinizi bile pastel tonları ile renklendirebilir ve antreye ekleyebilirsiniz. Portmantolar da genellikle antrede bulunur, portmantoyu destekleyecek bir boy aynası evin ve antrenin ruhuna uygun renklerde tercih edilebilir. Kolayca unutulabilen anahtarlar için de antrenizde şık bir yer oluşturabilirsiniz. 

Evin girişi olduğu için antreler çoğu zaman yeterince ışık almaz. Bunun için dekoratif abajurlar tercih edebilirsiniz. Duvarlarınızda pastel pembe ve petrol mavisini tercih ederseniz, bu renklerin oluşturduğu uyuma kendi gözlerinizle şahit olacak ve doğru tercih olduğunu göreceksiniz. Bu renkleri destekleyecek saksılar ve bitkiler de antrede yer bulabilir. Eğer eşinizle dışarı çıkacağınız zaman fazla bekletiliyorsanız, antrenizde ufak bir kitaplığa yer verebilirsiniz. Kısa öykü kitapları veya dergileri kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. Dar antre dekorasyonu için de aynı doğrultuda ilerleyebilirsiniz, renkler dar alanlarda daha canlı durabilir. Tüm bunları yaparken zeminin türü de önemlidir. Zemin dekorasyonunuzun ruhuna direkt olarak etki yapabilir.