Akrep Burcunun Dekorasyon Stili

İyi Fikir

Akrepler, tıpkı burçlarının en güçlü karakter özellikleri gibi dekorasyonda da güçlü ve gizemli bir tutuma sahiptir. Akrep burcunu tanıyanlar bilir, akrep burçları derin, güçlü, tutkulu ve özeline düşkündür. Akrep burçları evlerini dekore ederken minimalist yaklaşımdan tamamen uzak dururlar ve onun yerine karakterleri gibi daha güçlü ve tutkulu dekorasyonlara yönelirler. Siyah, beyaz ve kırmızıyı onların evinde sık sık görebilirsiniz. Metal, krom ve cam da bu güçlü renklere eşlik ederek güçlü enerjilerini dengeler.

d76e74198d52863193e4b632ff9a4eb6

Fotoğraf: decor4all.com

Evlerinde ağırladıkları misafirlerin zihnine kazınacak türde evlerini dekore etmeyi severler. Evdeki eşyaları az ama dikkat çekicidir. Kuzey Afrika ve Orta Doğu tarzından etkilenir. Kadife kumaşlar, geniş osmanlı halıları, gösterişli, şık perdeler bir akrep burcu insanının kendini evinde hissetmesini sağlayan detaylardır. Antikalara meraklıdır ve özel köşeler yaratmayı sever. Loş ışık sevdiğindn aydınlatma için masaüstü antika lambalar tam ona göredir. Bu özel köşelerden birinde bitki kullanmayı tercih ederlerse, gölge seven koyu yapraklı bitkilerden faydalanabilirler.

8787f7de88b106e35f700324c0eaec8d

Fotoğraf: pier1.com

Yaşam alanlarında kullanacakları dekoratif aksesuarlar mutlaka ortama ayak uyduracak şekilde olmalı. Genelde kimsenin gitmediği ülkelerden, galerilerden ya da bit pazarlarından buldukları heykelleri, tabloları ve bibloları dekorasyonda kullanmayı tercih ederler. Etnik semboller, egzotik silüetler, işlemeler, vazolar ve ilginç parçalar akrep burcunun evine girdiğinizde göze çarpan aksesuarlardan olacaktır.

Bitkilerle her zaman arası iyi olan akrep burcu evini yağmur ormanlarına çevirmeye çalışsa şaşırmayız. Büyük bitkiler, deve tabanı yaprağı ve nicesi akrep burcunun favorileri olarak evin baş köşesinde durur.

www.bloodandchampagne.com/

www.bloodandchampagne.com

Akrep burcu evin geri kalanında olduğu gibi yatak odasında da cesur bir dekorasyondan geri durmaz. Yatak odasında tercih edeceği renkler koyu kırmızı, koyu kestane ve kahverengidir. Odanın odak noktası olan yatak için kadife, ipek ve saten gibi gösterişli kumaşlar kullanır. Yine bu kumaşlardan minderler de yatağı süsleyen detaylar arasındadır. Akrep burcu sadece 1 parçayı odak noktası yapmaya çabalamaz. Onun için sergilediği her dekoratif parça ayrı bir dikkat ve çekiciliğe sahiptir. Özellikle yatak odasında mutlaka antika bir el dokuması halı ya da paha biçilemez bir tablo bulunur.

98b757e7a8ba9075719e41bc85e5d404

Fotoğraf: pier1.com

Mutfakta ise daha rahat ve sıcak bir ortam sizi bekler. Desenlerin hakim olduğu mutfağa siyah ve beyaz hakimdir. Tabii ki de evin geri kalanı gibi mutfağını da sergi alanına çevirmekten hoşlanır. Arkadaşlarından ve ailesinden gelen hediyeleri özellikle mutfağında sergilemeyi tercih eder. Misafir ağırlamayı oldukça seven akrep burcunun mutfak alışkanlıkları da burcunun özellikleri gibi tutkuyla doludur. Akrep burcunun mutfağının kullanışlı, basit ve temiz olması onların bir mutfakta aradığı en önemli özelliklerdir. Şamdanlar, uzun ve güzel kokulu mumlar da yemek masalarını süsler.

1024x758 (2)

 

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com