Akdeniz Mutfakları

Trendler

Yaklaşan yazın en büyük habercisi mutfaklarda kendisini göstermeye başlayan Akdeniz etkisi! Salataların ve deniz mahsüllerinin eksik olmadığı, zeytin yağlı hafif tatların başrolü üstlendiği, Akdeniz mutfakları ile hem günlük yemeklerinize sağlık katın hem de misafirlerinize lezzetli sofralar kurun!

Önce Sofra Düzeni!

Ahşap masalar, sade ve açık tonlarda masa örtüleri, yeşilin her tonu peçeteler ve hasır, bambu sofra aksesuarları, Akdeniz sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sofra düzeninde size önerimiz bol bol canlı çiçek kullanmanız. Peçetelerinizin arasına sıkıştıracağınız taze yeşil dallar da sofraya hareket katacaktır.

Sağlıklı Kahvaltılar

Sadece yaz aylarında değil, dört mevsim Akdeniz kahvaltısı, güne sağlıklı bir başlangıç için en ideal seçim. Mevsim yeşillikleri, taze yumurtalar, domates, peynir ve olmazsa olmaz avokado sabah kahvaltılarınızdan eksik olmasın!

Lezzetli Sofralar

Bilimsel araştırmalar Akdeniz tarzı beslenmenin şişmanlığa yol açmayan, kansere karşı koruyu- cu, kalp ve damar sağlığını koruyan ve parkinson, alzheimer gibi zihinsel rahatsızlıklara yol açmayan bir beslenme türü olduğu kanısında. Sofralardaki doğal zeytinyağı kullanımının bu sağlıklı öğünlere katkısı büyük. Siz de lezzetli Akdeniz yemeklerine sofralarınızda yer açın!

Akdeniz mutfağı denilince akla ilk gelen zeytinyağlı salatalar sofranızın baş köşesinden eksik olmasın. Fırında biberiyeli ve domatesli balık ise akşam menülerinin ana yemeği olmaya aday! Zeytinyağlı, sağlıklı mezeleri de unutmayın…

Mutfak Dekorlarını Yaza Hazırlayın!

Küçük dokunuşlar ile mutfaklarınızı yaza hazırlamanın tam zamanı! Mutfaklara ferah bir dokunuş yapan yeşil bitkiler, renkli duvar kağıtları ve ahşap kullanımı ile yazı mekanlarınızda hissedin. Her daim pratik bir depolama ve az eşya ile minimal görünümler mutfaklarınızda fer- ah bir atmosfer ortaya çıkaracaktır.