Pantone ile Bahar Havası

Trendler

Evlerimizde küçük – büyük değişiklikler yapmak ve bahara hazırlanmak için harika bir aydayız. İhtiyacıma yönelik değişimler için nereden başlayacağım diyenlere özel bir kaç iyi fikrimiz var!

Her sene olduğu gibi Pantone baharın en trend renklerini açıkladı. Moda trendlerinde olduğu kadar dekorasyon trendleri de Pantone’nin favori renklerinden fazlasıyla etkileniyor. Pantone’ye göre yeşilin en baharı anımsatan tonu greenery başta olmak üzere 10 renk tonunu bu sene mutlaka yaşam alanlarımıza davet etmeliyiz. Biz de dekorasyon için favori renklerimizi belirledik!

pantone-color-swatches-fashion-color-report-fall-2017

Baharın Favorisi: Greenery

Dekorasyonlarınızda özellikle mobilya gruplarında değişim yapmayı düşünüyorsanız size önerimiz koltuk, perde gibi büyük ve göze çarpan parçaları greenery renginden seçmeniz. Aklınızda küçük değişikler varsa yastık, abajur, çeşitli biblolar tercih edebilirsiniz. Bize göre greenerynin yeri kesinlikle salonlar!

collage1

Sezonun En Ferah Tonu: İsland Paradise

Bahar ayları için olduğu kadar yaz için de favori renklerimizden biri island paradise! Yazlık evler ve mutfak dekorasyonları için de oldukça iyi bir fikir. Bu tonu beyazlar ile beraber kullanabilirsiniz.

collage2

Limonata Tadında: Primerose Yellow

Sezon trendleri içinde ön plana çıkan primerose yellow, yaşam alanlarında sıcak bir atmosfer yaratmak için muhteşem bir fikir. Tek bir parça ile kontras yaratabilirsiniz.

collage3

Göz Alıcı Pembe: Pink Yarrow

Pembenin bu göz alıcı tonu yaşam alanlarınızı bambaşka bir atmosfere davet ediyor. Bu tonu tek bir parça olarak salonlarınızda, ev tekstil ürünlerinizde ve özellikle genç odalarında kullan- manızı tavsiye deriz.

collage4

Yaşam Alanlarına Soft Dokunuş: Pale Dogwood

Pastel tonlar arasından sezonun favorisi olarak Pale Dogwood öne çıkıyor. Duvar rengi olarak salonlarda, mutfaklarda ve banyolarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

collage5