4 Adımda Boho – Modern Evler

Trendler

Boho stiller festivallerde başlayıp, hayatın her alanına yayıldı. Dekorasyonda da etkisini gösteren bohem detaylar çeşitli stiller ile birleşerek modernize ediliyor. Modern dizaynlar ile kusursuz bir uyum yakalayan bohem detaylar retro mobilyalar ile de görsel bütünlüğünü tamamlıyor. Siz de bir kaç basit adımı takip ederek boho – modern yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

1 Modern Eşyalar ile Başlayın

Yaşam alanlarınıza bohem parçaları eklemeden önce genel bir konsept belirleyip, fon olarak kullanmanız gerekir. Bohem parçalar ile oldukça uyumlu modern loft stilinden mutlaka bir iki eşya eklemenizi öneririz. Deri koltuklar, bakır abajurlar, aynalar, geometrik metal sehpalar gibi parçalar ile ön hazırlığınızı yapın.

2 Retro – Modern 50’li Yıllara Bir Yolculuğa Çıkın

Modern stile ait deri parçaları 50’li yılların retro dizaynları ile birleştirin. Uzun konsollar, eski gramofon ve radyolar, art deco dekoratif objeler ile modern eşyalarınızı bir arada kullanın. Bu iki farklı stilin birbiri ile muhteşem uyumuna bayılacaksınız!

3 Marekeş’i Evlerinize Davet Edin

Bohem bir stil oluştururken etnik Fas desenlerinden etkilenmemek mümkün değil! El dokuması kilimler, bohem ev tekstil ürünleri, Fas’ın özel hasıra benzer rafya dokuları ve etnik cam eşyalar ile istediğiniz stili yakalamak çok kolay. Eklektik parçalar ile uyum yakalamak ve iyi fikirler üretmek özen ister, iki stilin birbirine karıştığı bu boho – modern stili uygulamak için sade ve aydınlık duvarlar tercih etmeyi unutmayın!

4 Etnik Objelere Yer Açın

Tribal desenler, danteller, sarkıtlar, salıncaklar ve toprak rengi seramik saksılar ile boho – modern dekorlarınızı tamamlayın! Bu dekorlara en çok yakışan tamamlayıcılar şüphesiz ki çeşit çeşit yeşil bitkiler. Hasır ve rafya objeler de etnik desenler ile oldukça uyumlu görünüyor.