Kış Öncesi Detoksu

İyi Fikir

Mevsim değişikliklerinde her alanda fazlalıklardan kurtulmak istiyoruz. Fazla eşyalar dolaplara, hurçlara ve koltuk altlarına vücudumuzdaki fazlalıklardan da arınma isteği doğuyor.

dusty-pink-interior-1-544x800

bloglovin.com

Vücudumuzda birikmiş toksik maddeler kadar evlerimizin içersinde biriken fazla eşyalar da bir süre sonra dekorasyonlarımızı zehirlemeye başlıyor. Kalabalık ve uyumsuz görünümler bir süre sonra ev içerisindeki atmosferin dengesini bozmaya başlıyor. Size önerimiz az eşya ve minimal tasarımlar ve tüm ev için tek bir dekorasyon stili seçmeniz. Herhangi bir dekorasyon stiline bağlı kalmak istemiyorsanız da renk seçimleriniz 3 ya da en fazla 4 ile sınırlayarak ve yine eşya sayısını azaltarak minimal ve ferah görünümlere sahip olabilirsiniz.

Evin en çok detoksa ihtiyacı olan bölümlerinden biri de mutfaklarımız. Mutfaklarda fazlalıkları etraftan kaldırabileceğiniz saklama çözümlerine yönelebilirsiniz. Kiler dolaplar, dolap içi çöp kutuları, açılır sandalye ve masalar bu çözümlerden sadece bir kaç tanesi.

Screen Shot 2016-10-06 at 14.44.53

Kış Rehavetine Kapılmayın

Havaların soğuması ile vücudumuzda doğal olaylara karşı kendisini bir nevi korumaya alıyor.  Bu sebeple metabolizma hızımız düşüyor ve daha proteinli ve ağır besinlere yöneliyoruz. Bu durumda kısa bir sürede kilo almamıza sebep oluyor. Vücudumuzun kış rehavetine kapılmasına izin vermiyoruz ve ara ara yapacağımız küçük detokslar ile zararlı toksinlerden temizleniyoruz.

Sunrise-Detox-Smoothie-5

amyinthekitchen.com

Kolay Detoks Suyu;

Malzemeler: 1 adet elma, 1 adet havuç, bir demet taze nane, 2 adet kereviz sapı, yarım boy salatalık,soyulup iki parçaya bölünmüş limon.

Tüm malzemeleri ufaltarak doğrayın, katı meyve sıkacağından geçirin. Büyük bir bardakta servis edin. 3 gün boyunca yeşillik ağırlıklı beslenin ve tek bir öğününüzde detoks içeceğini tüketin.