İyi Fikir: Mutfaklarda Gold ve Siyahın Muhteşem Uyumu

İyi Fikir

Mutfaklarda bu sezon en trend renk siyah! Peki siyahı en güzel tamamlayan renk hangisi? Tabi ki kusursuz görüntüsü ile gold. İki rengin muhteşem uyumu mutfaklarınızı elegan bir görünüme davet ediyor.

1024x758

Şık Ankastreler ve Kullanışlı Dolaplar

Gold ve siyah mutfaklarınızda metalik ankastre setler kullanabilirsiniz. Siyah mermer ile bu kusursuz görünümü tamamlayın. Dolap seçimlerinizi yaparken şık görünümün yanı sıra kullanışlı modeller seçmeye de özen gösterin. Son dönemlerin en sevilenleri arasında kaydırma kapaklı mini kilerler ve dolap içi çöpleri de bulunuyor. Mutfaklarınızı yenilemeyi düşünüyorsanız göz atmanızı öneririz.

Metal lavabolar ise yerini mat siyah modellere bırakıyor. Mutfaklarınızda canlı bir görünüm için yeşil saksı bitkileri ve ahşap detayları bir arada kullanabilirsiniz.

Screen Shot 2016-08-05 at 17.34.06

Ankastrelerde Doğal Temizlik

Peki evimizin kirlenmeye en açık ortamı mutfaklarımızın bu eşsiz görüntüsü ile kalmasını nasıl sağlarız? Kimyasal temizlik ürünlerinin en hijyenik olması gereken mutfaklarımızdan uzak tutup hem de eksiksiz bir hijyen sağlamak için kullanabileceğimiz pek çok doğal temizlik ürünü mevcut.

Screen Shot 2016-08-05 at 17.30.56

En çabuk kirlenen ocak üstlerinden başlayalım. Cam, seramik ya da gaz ocakları için sizlere önerilerimiz;

Cam seramik ocaklar için; nemli bir bez ve seramik ocakları için üertilen kazıma spatulaları yeterli olacaktır. Derinlemes,ne bir temizlik için ocak üzerine bol miktarda karbonat serpiştirin ve sıcak su ile ıslatıp üzerine bir bez kapatın. 1 saat sonra bez ile ovalayarak tüm kirlerden kolayca arındırabilirsiniz.

Gazlı ocaklar için de yine karbonatdan yararlanabilirsiniz. 1 ölçü karbonatı 1 ölçü tuz ve az miktarda su ile karıştırın. Karışımı kirli yüzeylere sürün ve ertesi gün bir bez yardımı ile kolayca temizleyin. Günlük olarak da sirke ile silmeniz her daim temiz bir ocağa sahip olmanız için yeterli olacaktır.